X

Fondöten

242 adet ürün bulundu

 

Fondöten Kampanyaları

Lidyana dünyaca ünlü markaların çeşitlerini en uygun fiyatlarla tek bir platformda buluşturuyor. Lidyana’nın kozmetik kategorisi altında parfüm, cilt bakım, saç bakım, güneş bakım ve dermokozmetik çeşitleri yer alıyor. Makyaj kategorisinde maskara çeşitlerinden eyeliner çeşitlerine, göz farlarından fondöten çeşitlerine kadar yüzlerce ürün grubu bulunuyor.

Fondöten çeşitleri kusursuz bir makyajın olmazsa olmazlarından biri oluyor. Günümüzde tabaka halinde yüze sürülen ve günün sonuna doğru kötü bir görünüme neden olan bir ürün olmaktan çıkan fondöten çeşitleri hem farklı özellikleri ile kadınlar için birçok alternatif sunuyor hem de cilt bakımında önemli bir rol oynuyor. Fondötenler çoğu zaman zararlı dış etkilere karşı yüzünü koruyan ince bir kalkan görevi üstleniyor. Fondötenler gereksinim ve kullanım şekillerine göre farklılaşabiliyor. Sıvı fondöten, krem fondöten, stick fondöten, krem-toz fondöten, köpük fondöten ve pudra fondöten çeşitleri tercih alanını artırıyor ve cildin için en uygun ürünü seçmene olanak tanıyor. Cildi pürüzsüzleştiren ve makyaj için kusursuz bir baz oluşturan fondöten çeşitleri, makyajın daha kalıcı olmasına ve mükemmel bir görünüm elde etmene imkan sağlıyor. Yüzüne cilt tonuna uygun fondöten uygulayarak, cildindeki renk farklılıklarını gizleyebilir, renk düzensizliklerini kapatabilir ve cildindeki gereksiz parlamaları yok edebilirsin. Fondöten aynı zamanda yüzündeki yorgunluğu alarak aydınlık ve ışıltılı bir görünüm elde etmene destek oluyor. En ünlü kozmetik markalarının fondöten çeşitlerini Lidyana’da bulabilir, fondöten kampanyaları sayesinde en uygun fondöten fiyatları ile alışverişini tamamlayabilirsin.

Fondöten Çeşitleri

Fondöten çeşitleri ciltteki renk farklılıklarını gidermek ve düzensizlikleri kapatmak için kullanılıyor. Renk pigmentli bir nemlendirici olarak tanımlanabilen fondötenler, yüze uygulandığında kapatıcı özelliği ile cildini pürüzsüzleştirir. Fondöten seçerken cilt rengine uyumlu bir ürün seçmelisin. Ancak bunu saptamak kimi zaman zor olabiliyor. Çünkü burun ve yanaklar çeneye veya alnına göre daha kırmızı olabiliyor. Senin için en uygun tonu seçerken alt çene kemiğini baz alabilirsin. Böylece çene alt derinin rengi ile yüzünün rengini eşitleyebilirsin.

Fondöten seçiminde öncelikle ne tür bir ürün almak istediğine de karar vermen gerekiyor. Likit formdaki sıvı fondöten çeşitleri hafif bir tabaka yaratarak daha doğal görünmene olanak tanıyor. Yoğun krem formunda olan krem fondötenler daha kalın bir katman oluşturuyor ancak uzun saatler boyunca cildi nemlendiriyor. Bu nedenle kuru bir cilde sahipsen krem fondötenleri tercih edebilirsin. Lekeli ve pürüzlü bir cildin varsa stick fondötenlerle cilt tonunu düzenleyebilirsin. Krem-toz fondöten çeşitleri krem formda olsa da yüze uygulandıktan sonra pudramsı bir kıvamda kuruyor ve bu nedenle krem-toz çeşitlerin maskelemeye uygun olduğu düşünülüyor. Köpük fondöten çeşitleri de sıvı fondöten çeşitleri gibi ince bir tabaka oluşturuyor. Vitamin ve mineral içeren pudra fondötenler ise hızlı rötuşlar için ideal seçim oluyor.

Fondöten Fiyatları

Fondötenler çeşidine göre süngerle, fırça yardımıyla ya da parmakla uygulanabiliyor. Örneğin sıvı fondötenini ya da köpük fondöten çeşitlerini yüz kremi sürer gibi parmaklarınla sürebilir ya da nemli makyaj süngeri kullanabilirsin. Krem fondöten tercih ediyorsan ürünün yoğun formundan dolayı süngere ihtiyacın kalmıyor. Ürünü yüzüne parmaklarında dağıtabilirsin. Stick fondöten çeşitlerini hafif darbelerle noktalar halinde yüzüne dokundurabilir ve süngerle cildine dağıtabilirsin. Krem-toz fondöten çeşitlerini nemli bir sünger yardımı ile cildine yedirebilir, pürüzleri kapatan hafif bir tabaka elde edebilirsin.

Pudra fondöten çeşitleri ise sıkıştırılmış ya da toz kıvamında olabiliyor. Sıkıştırılmış pudra fondöten için ince bir makyaj süngeri, toz ürünler için yumuşak bir fırça kullanabilirsin. Hangi türde olursa olsun fondötenini kulak önünden çene altına kadar tüm yüzüne nazikçe ve dairesel hareketlerle uygulaman gerekiyor. Ek kapama istiyorsan ikinci bir tabaka daha uygulayabilirsin. Lidyana en uygun fondöten fiyatları ile her bütçeye hitap ediyor. Sen de sayısız seçenek arasında cilt tonuna ve cilt tipine en uygun ürünü seçebilir, kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

Yukarı Çık