X

Carrie, Frida, etc.

0 adet ürün bulundu

Üzgünüz :( Bu markadaki ürünlerimiz tükenmiştir.

0 adet ürün bulundu.

Zamansız Parçalarla İkonik Günlük Şıklık
Carrie, Frida, etc. 
Carrie, Frida, etc. ilhamını ve adını tarihin en kult kadınları arasında yer alam iki kadından alıyor, Frida Kahlo ve Sex and the City’nin unutulmaz karakteri Carrie Bradshow. Farklı zamanlarda yaşamış bu iki kadının ortak yönleri cok fazla ama ilk bakışta göze çarpan iki onemli nokta aska ve giyime olan tutkuları. Frida’ya bakınca ask ve aci ön plana çıkarken yaşadıklarını kendine has tarzıyla giyimine ve tablolarına yansıtması onu ikonik bir kadın mertebesine çıkardığını görüyoruz. Carrie Bradshow ise sadece giyimde degil her anlamda sıra dışı secimleri ve hiç umudunu kaybetmeden, vazgeçmeden askin pesinden gitmesiyle kadınlara ilham kaynağı olmuş ve kurgu bir karakter olmasina rağmen bir ikon haline gelmiştir.

Carrie, Frida, etc. da her kadının icinde yaşattığı Carrie ya da Frida'nın zamansız stiline günlük hayatında sahip olması için feminen zamansız ama her daim şık anahtar parçalar üretmek ve kadınlara kendileri harika hissetirmek amacıyla Ayşe Kucuroğlu ve Deren Karaca tarafından kuruldu. 

Koleksiyonlar oluşturulurken parçaları giyen kadınların, dönüştükleri ikonların stilinde rahat ama stil sahibi hissetmesi amaclandı. Hep bilinen, her zaman aranan ama iyi kumaşa, iyi bir kalıp ve dikişe sahip olanının zor bulunduğu parçalara odaklanıldı.  Bu amaçla, ilk koleksiyonda 'slip' formda saten etekler ve spagetti askılı üstler yapıldı. Giyen kişiyi rahatlıkla gündüzden geceye taşıyabilecek bu parçalar, takım olarak giyilebildiği gibi farklı formdaki parçalarla kombinlenip o günkü mooda ve ihtiyaçlara göre klasik ya da avangard görünüşlerin kolaylıkla bir parçası haline gelebiliyor. Markanın Instagram hesabı ise bu parçaların yaratıcı bir şekilde nasıl kombinlenebileceği konusunda esin kaynağı olmak için farklı styling önerilerine yer veriyor.  

Yukarı Çık