X

Oudun&Anda

27 adet ürün bulundu

27 adet ürün bulundu.

HoşgeldinizPalo Santo tütsülerimiz çook uzun bir yoldan geldiler . En faydalısı olsun diye çok araştırdık , bir çok üreticiyle konuştuk , sertifikalarını inceledik ve sonunda bulduk , mutluyuz :)

Balmumlarımız için birebir arıcılarla irtibata geçtik . Hammaddelerimizi arıcılardan temin ettik . İçiniz rahat etsin yakarken . En alerjik olanınız hatta bebek olanınız bile güvenle kullansın istedik :)

Ve üretimi en hassas ürünümüz aromaterapi mumlarımız ;

Öncelikle eğitimlerimizi tamamladık . Kapsamlı Aromaterapi eğitimi almadan yağların faydalarından bahsetmek , ölçüleri tutturabilmek imkansız olurdu . Çok bilindik markaların bile ürünlerinin maalesef sahte olabildiği günümüzde gerçek yağlara ulaşmak epey zahmetli bir süreç . Özellikle Çin menşeli ürünler piyasada kol gezerken ayırt etmek imkansıza yakın . Bunun için en eski yöntemi kullandık . Yerel butik üreticilerin peşine düştük . Kendi tarlalarından yağ çıkaran . Ve sonuç saf , inanılmaz kokulu ve şifalı özler oldu . Çeşitlerimizi yavaş yavaş arttırma nedenimiz bundan sonra da bu olacak .  Çünkü hep etik olanı arayacağız ve muhtemelen yavaş bulacağız . Ama içimize , içinize sinecek söz :)

Parafin meselesine gelince ; meğer evimize o bayılarak aldığımız hazır mumlar birer kanser davetiyesiymiş de farkında değilmişiz maalesef . Yanınca petrol soluduğumuz ! Biz bunu tamamen soya bitkisinden elde edilen ve evet ilk etap da kanserojen parafinden daha maliyetli olan ama kullanımda 3 kata kadar daha uzun süre yanan soya parafiniyle değiştirdik . Fitillerimizi ise doğal ahşap fitil ya da % 100 pamuk fitillerlerle kullandık . Bütün ürünlerimiz el yapımıdır ve eşsizdir .

Mumlar eski tarihler boyunca insanlığın gerek ihtiyaç gerek ambiyans , estetik amaçlı vazgeçilmezi olmuştur . Bu yüzyılda daha bilinçli tüketiciler olarak eski alışkanlıklarımızı sağlıkla değiştirme zamanımız geldi .

​Sevgilerimle

​Oudun & Anda

By Işıl Sergen
Yukarı Çık